Dědičné postižení / Hereditary Infliction

Dědičné postižení, 2006 (s Filipem Smetanou)

instalace

tištěný text, rozměry variabilní.

galerie Jelení, Praha

Instalace se skládá z 200 prozrazených point filmů, které jsme viděli s bratrem Filipem během posledních let. Práce částečně vychází ze zkušenosti z dětství, kdy nám rodiče proti naší vůli často prozrazovali pointy sledovaných filmů a rozečtených knih.

Texty:

8 Míle/8 Mile

Poté, co se rozejde Eminem se svojí holkou, vyhraje tu soutěž v rapování.

21 Gramů/ 21 Grams

Sean Penn, co má transplantovaný srdce, umře na imunitní reakci. Ten křesťan, co přejel toho chlapa s dětma, se vrátí k rodině. Manželka přejetýho chlapa zjistí, že je těhotná se Seanem Pennem. 21 gramů je váha, kterou člověk ztratí když zemře.

Agent WC 40/ Spy Hard

Agent nakonec zachrání dívku před záporňákem a odpálí ho mikrobombou.

Alien vs. predátor/ AVP: Alien vs. Predator

Polární tým se dostane do tajný podzemní arény, kde predátoři loví pro zábavu vetřelce. Z týmu přežije jenom hlavní holka, protože pomohla jednomu z predátorů. Vetřelci prohrajou, ale vetřelčí kukla se na konci dostane na predátorskou vesmírnou loď.

Amadeus/ Amadeus

Dvorní rakouský skladatel Salieri nakonec způsobí Mozartovi smrt tím, že ho straší v převleku jeho mrtvého otce. Celou dobu ho obdivoval, ale záviděl mu jeho genialitu. Nakonec je Mozart pohřbenej v masovém hrobu.

Amelie z Montmartru/ Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain

Ukáže se, že ten tajemný chlápek v Ninově fotoalbu je opravář fotokabinek. Nakonec Nino Amélii najde a dají se dohromady.

Americká krása/ American Beauty

Ke konci se zjistí, že Spaceye nezastřelila jeho manželka, ale otec toho kluka. Ten otec se snažil políbit Spaceye a tím odhalil že je homosexuál, tak ho musel zastřelit aby se to neprovalilo.

Annie Hall/ Annie Hall

Allen chce získat Diane Keaton zpátky, ale ona nechce. Pak Allen napíše úspěšný scénář kterej je vlastně popis jejich vztahu akorát s tim rozdílem že se v tý hře daj nakonec zas dohromady. Doopravdy se ale dohromady nedaj, ale zůstanou přátelé.

Apokalypsa/ Apocalypse Now

Martin Sheen nakonec najde toho šíleného plukovníka, po kterém pátrá celý film. Zabije ho, i když ho obdivuje, nechá celou vesnici vypálit napalmem a odjede na lodičce.

Armageddon/ Armageddon

Bruce Willis přistane na asteroidu, odpálí ho a tak zachrání zemi před apokalypsou.

Barbarella/ Barbarella

Získá si spousta kamarádů tak, že se s nima vyspí. Duran Duran hodí Barbarellu do temné hmoty, ale ta jí nepohltí ale naopak jí vyvrhne na povrch planety, protože je Barbarella příliš nevinná. Před zničením planety jí společně s velkou tyrankou odnese slepý anděl se kterým se předtím vyspala.

Batman/ Batman

Batman po různejch nástrahách porazí hlavního záporňáka Jokera a zachrání tu holku, kterou si vezme Joker jako rukojmí.

Batman začíná/ Batman Begins

Strašidelný chlápek s maskou chce otrávit vodu v celém Gotham city, ale Batman mu to překazí. Batmanova kamarádka odhalí jeho pravou identitu, i když to před ní tajil.

Batmanův návrat/ Batman Returns

Batman s kočičí ženou zabijou zlýho záporňáka Tučňáka, kterej chtěl zničit Gotham city.

Battle royale/ Batoru Rowaiaru

Všechny děti jsou uvězněný na ostrově a postupně se navzájem zavraždí, jenom ten hlavní kluk s holkou zabijou zlýho učitele, jeden starší student je zachrání a umře. Když se vrátí na pevninu, hledají je jako zločince.

Bezstarostná jízda/ Easy Rider

Vesničani v noci umlátí Jacka Nicholsona, toho právníka kterýho oba motorkáři vzali s sebou. Pak dojedou na slavnost Mardi Gras a když se vracej, tak je oba zastřelí chlápek z auta, který jede náhodou kolem.

Billy Elliot/ Billy Elliot

Malý Billy se do té baletní školy dostane a tak ukáže otci že v baletu opravdu dobrý a že není homosexuál.

Bílý oleandr/White Oleander

Matka- vražedkyně na konci řekne svý dceři vše o jejím životě. Dcera matce nabídne, že jí za to svojí výpovědí pomůže u soudu. Matka to ale nakonec odmítne a nechá se bez obhajoby zavřít zpátky do vězení.

Blade/ Blade

Kladnej poloupír Blade zabije svou matku a vůdce záporných upírů. A dál zůstane vampírem.

Blízká setkání třetího druhu/ Close Encounters of the Third Kind

Doopravdy nakonec přiletí mimozemšťani, jak to některý lidi předpovídali. Tvar, který hlavní hrdina bezdůvodně stavěl ve svým pokoji, je tvar skály, kde mimozemšťani přistáli. Hrdina se nakonec tajně dostane k mimozemské lodi a nastoupí do ní.

Breakfast Club/ The Breakfast Club

Všichni se nakonec navzájem skamarádí, Claire s Johnem se do sebe zamilují a Andrew s Alison taky. Přitom se všichni náhodou setkali na sobotním školním trestu a neměli spolu nic společnýho.

Bridget Jonesová s rozumem v koncích/ Bridget Jones: The Edge of Reason

Nakonec se nevyspí se s jedním chlápkem, druhej jí požádá o ruku a ona souhlasí. Nakonec se vezmou její v předchozím díle rozvedení rodiče.

Butterfly effect/ Bridget Jones: The Edge of Reason

Po několika cestách do minulosti si hlavní hrdina uvědomí, že se s tou holkou nesmí v dětství vůbec kamarádit, jinak to dopadne vždycky špatně. Hrdina se tedy vrátí znovu do minulosti a řekne holce, že jí nenávidí. Pak se vrátí do současnosti a všechno už je v pořádku.

Cesta do pravěku

Kluci po řece plujou vlastně zpět časem. Nakonec doplujou k velkému moři, uviděj řasu jako jednu z prvních rostlin a najdou živýho trilobita.

Co žere Gilberta Grapea/ What´s Eating Gilbert Grape

Ta tlustá matka Di Capria a Deppa umře na selhání srdce při narozeninovym večírku Di Capria. Depp ale nechce, aby se matce ti hosti posmívali, že je moc tlustá, tak zapálí dům, aby v něm ta matka shořela.

Komando/ Commando

Schwarzenegger vystřílí celou základnu a tu unesenou dcerku zachrání.

Čarodějky z Eastwicku/ The Witches of Eastwick

Ty tři čarodějky se snažej celou dobu Nicholsona zlikvidovat, ale na konci se všem třem narodí dítě, který je hrozně podobný Nicholsonovi.

Čelisti/ Jaws

Obrovskýho vraždícího žraloka nakonec dostanou tak, že prostřelej kyslíkovou bombu, kterou má v tlamě.

Číslo pět žije/ Short Circuit

Robot číslo pět dokáže, že doopravdy cítí jako živý člověk. Zlá organizace, co jde po něm, nakonec nezničí robota ale jenom jeho napodobeninu. Pak odjede pryč s hlavníma hrdinama- holkou a klukem, který se do sebe zamilujou.

Čistá duše/ A Beautiful Mind

Nakonec se ukáže, že profesor Nash je schizofrenik a že ten spolubydlící i ten agent byly jenom přeludy. Po letech dostane nobelovu cenu za ekonomii, ale těch přeludů se už nezbaví.

Mrtvý muž /Dead man

Indián Nikdo se ukrývá před nájemnými vrahy s umírajícím Johny Deppem v lesích. Nakonec dorazej do indiánský vesnice, kde je Depp téměř mrtvej odeslán lodí pryč po moři.

Deník Bridget Jonesové/ Bridget Jones´ Diary

Oba chlápci, co stojí o tu Zelweger, se poperou a ve rvačce vyhraje její přítel. Ona mu nejdřív vynadá že se pral a pak odmítne i toho druhýho nápadníka. Přítel za ní nakonec přijde a usmířej se spolu.

Deset malých černoušků/ Ten Little Indians

Vypadá to, že všech deset lidí na ostrově umřelo. Vrah je ten soudce, a ten jedinej smrt předstíral- tak, že přemluvil doktora. Doktor mu pomohl protože si totiž myslel, že soudce je kladnej.

Desperado/ Desperado

Záporňák Bucho je Banderasův bratr, Banderas ho zabije.

Doba ledová/ Ice Age

Zvířátka nakonec po dlouhém putování vypátrají lidi a vrátí jim jejich dítě, o který se celou dobu starali. Pak pokračujou společně v migrování na jih.

Dogville/ Dogville

Obyvatelé Dogvillu ukrývají Kidmanovou před mafií a postupně jí začnou využívat a pak i znásilňovat. Mafie jí nakonec najde, ale ukáže se že šéfem je její otec. Kidmanová se s ním usmíří a nechá všechny obyvatele zastřelit.

Dr. Divnoláska aneb Jak jsem se naučil nedělat si starosti a mít rád bombu/ Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Nakonec američani tu atomovku nestihnou odvolat a spustí tím sovětský samodestrukční systém soudného dne, který zničí celý svět. Jenom pár lidí se zachrání v podzemí.

Doktor T a jeho ženy/ Dr. T and the Women

Gynekolog Richard Gere se postupně sblíží s golfovou instruktorkou, protože jeho manželka se zblázní z příliš dokonalýho vztahu. Jeho dcera těsně před svatbou zjistí, že je lesba. Golfová instruktorka Gerea odmítne. Pak ho tornádo odnese do pouště, kde odrodí neznámé mexické rodině chlapečka.

Donnie Darko/ Donnie Darko

Hlavní hrdina se vrátí v čase a nechá na sebe spadnout motor, co se utrhne z letadla, protože si uvědomí, že když by to neudělal, tak by musela umřít holka co miloval.

Drtivý dopad/ Deep Impact

Meteorit dopadne na zem a vyhubí většinu lidstva, kromě pár lidí ve vysokých oblastech a v betonových úkrytech. To potom umožní znovuosídlení planety.

Duna/ Dune

Na pouštní planetě Arrakis se hlavní hrdina Paul stane vyvoleným, porazí zlej rod Harkonnenů i Imperátora. Jeho malá sestra Alia omylem získá vědomí všech minulých ctihodných matek na planetě.

E.T. Mimozemšťan/ E.T. - the Extra Terrestial

Kluk nakonec odveze ufona E.T. do rakety v lese, E.T. se s ním rozloučí a odletí.

Experiment/ Das Experiment

Sociologický experiment s komparzisty rozdělenými na vězně a dozorce se vymkne po dvou dnech z rukou. Nakonec dva lidi umřou a experiment musí být násilně ukončenej.

Flash Gordon/ Flash Gordon

Flashovi se podaří zachránit Zemi od zlého císaře Minga tak, že nabourá do císařova paláce s ukradenou raketou, zrovna když si chce císař vzít jeho dívku za ženu. Na konci neni jasný, co se vlastně stalo s Flashem a jestli přežil.

Forrest Gump/ Forrest Gump

Forrestův kamarád Bubba umře ve Vietnamské válce. V rodinném domě pak umře jeho máma a nakonec na neznámou nemoc i jeho holka Jenny. Forrest se dozví, že má s Jenny synka a stará se o něj sám.

Frankenweenie/ Frankenweenie

Lidi z města zjistí, že kluk elektřinou oživil svýho mrtvýho psa, a začnou se toho psa bát. Pes pak ale zachrání kluka při požáru a znovu umře. Vesničani ho začnou mít rádi a podruhý ho oživěj autobateriema z aut.

Gangy New Yorku/ Gangs of New York

DiCaprio se postupně spřátelí s vrahem jeho otce a nakonec ho zabije.

Gauneři/ Reservoir Dogs

Tajným policajtem, co je všechny udal, je pan Oranžový, ten co je na začátku postřelenej. Všichni gangsteři se navzájem postřílí, přežije jenom Buscemi, kterej má všechny diamanty u sebe.

Ghost dog - cesta samuraje/ Ghost Dog - The Way of the Samurai

Ghost dog se nakonec obrátí proti mafiánům pro které pracoval jako nájemný vrah a všechny zastřelí, ale ušetří svého šéfa, kterému je slepě oddanej. Nechá se od něj zabít a vůbec se mu nebrání.

Ghost In The Shell/ Kôkaku kidôtai

Nakonec se ukáže, že záhadný loutkář je vlastně počítačový program vyvinutý vládou, obdařený vlastním vědomím. Hlavní holka se s loutkářem spojí a nově vzniklé vědomí nahraje do těla malé holky, protože její tělo bylo zničené.

Gladiátor/ Gladiator

Toho kladnýho gladiátora císař bodnul před zápasem do břicha, takže umře když spolu na konci bojujou, ale ještě předtím dokáže zabít císaře.

Godzilla/ Godzilla

Godzilla způsobí strašný škody, ale nakonec se zasekne v elektrických drátech a rozstřílejí jí stíhačky. Její malý potomek ale přežije v podzemí.

Harry Potter a ohnivý pohár/ Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry najde vítězný pohár společně s druhým soutěžícím, Cedrikem, ale toho zabije Voldemortův služebník. Pohár byl past, protože byl opatřený teleportačním kouzlem, přichystaným na Harryho. Nakonec ho pak zachrání ředitel školy Brumbál.

Hodiny/ The Hours

Spisovatel, co ho hraje Ed Harris, na konci vyskočí s okna. Ukáže se, že jeho máma je Julianne Moorová a její synek je on, když byl malej. Moorová ho v dětství opustí. Spisovatelka Virginie Woolfová spáchá taky sebevraždu.

Hon na ponorku/ The Hunt for Red October

Ponorka nakonec unikne pronásledovatelům, který jí chtěj chytit. Ruskej kapitán, co jí ukradl, chce zběhnout a dá celou ponorku Američanům, aby mohl emigrovat spolu s posádkou.

Hrdina/ Ying xiong

Hlavní hrdina chce celej film zabít Čínskýho císaře. Pak zjistí, že císař chce sjednotit Čínu a nastolit mír a nezabije ho. Nakonec hlavního hrdinu zabije Čínská armáda a císař mu vystrojí slavnostní pohřeb.

Hříšný tanec/ Dirty Dancing

Na konci letního tábora Babyin otec zjistí, že tanečnice není těhotná se Swayzem, dovolí mu chodit se svou dcerou a všichni společně tancují, i když Swayze už tam nesmí pracovat jako tanečník.

Od soumraku do úsvitu/ From Dusk Till Down

George Clooney a ta hlavní holka zabijou všechny upíry, ale všichni ostatní zemřou. Clooney dá holce nějaké peníze do života a odjede pryč. Navíc se ukáže, že hospoda stojí na indiánském pohřebišti.

Chicago/ Chicago

Nakonec se obě vražedkyně dostanou z vězení díky právníkovi Richardu Gereovi a začnou spolu koncertovat, i když se celý film nenávidí.

Čínská čtvrť/ Chinatown

Kathrin je Evelynina dcera a zároveň sestra protože jí Evelyn měla se svým otcem. Detektiv co vyšetřuje záhadnou vraždu nakonec náhodou Evelyn zastřelí.

Chyť mě když to dokážeš/ Catch Me if you Can

Hanks chytí DiCapria i napodruhý, navzájem se skamarádí a DiCaprio mu pak pomáhá při odhalování padělaných šeků. DiCapriovi je teprve 17, ale stihne předtím být právníkem, falešným doktorem, pilotem a nejlepším padělatelem šeků v USA.

Invaze barbarů/ Les invasions barbares

Umírající profesor si nechá píchnout smrtící dávku heroinu a zemře. Jeho syn se líbá s holkou co profesorovi dávala heroin ale nakonec odlétne společně s manželkou zpět do Anglie.

Jaro, léto, podzim, zima... a jaro/ Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom

Když malý kluk, co vyrůstá na voru, dospěje, jde do vězení za vraždu své holky. Jeho starý mistr se upálí. Kluk se nakonec vrátí na vor na místo mistra a vychovává odložené dítě podobně jako vychovával starý mistr jeho.

Jízda

Geislerová, která celou dobu jezdí v autě s Radkem Pastrňákem a tim druhym kamarádem, se na konci zabije v autě s tim klukem s černejma brýlema, kterej je pořád pronásledoval. Vytáhne mu při jízdě klíčky ze zapalování.

Karlík a továrna na čokoládu/ Charlie and the Chocolate Factory

Ten Malej Karlík jako jedinej vysněnou exkurzi v továrně na čokoládu přežije bez úhony. Navíc prokáže, že má čistý srdce a tak mu Willy Wonka odkáže svou továrnu.

Kill Bill vol. 2/ Kill Bill vol. 2

Uma Thurmanová se dostane ze zakopané rakve pomocí asijské bojové techniky, najde svojí dceru u Billa a zabije ho.

Klepání na nebeskou bránu/ Knockin' On Heaven's Door

Oba smrtelně nemocní kamarádi cestujou tak dlouho, až na konci dojedou k oceánu. Jeden z nich na pláži umře.

Klub rváčů / Fight Club

Nakonec hlavní hrdina zjistí, že je schizoidní a jeho kamarád Brad Pitt je vlastně on sám, i když celou dobu společně zakládali rváčské kluby. Zabije Pitta tak, že se sám zastřelí. Pak už jen stojí a sleduje z okna vybuchující mrakodrapy.

Klub sráčů/ Kevin & Perry Go Large

Oba dva tragédi mají pořád strašnou smůlu, ale nakonec zdiskreditujou DJ Bulvu, kterej je ponižoval, stanou se slavnýma DJema a připraví svoje holky o panenství.

Kostka/ Cube

Z labyrintu se nakonec zachrání jenom retardovaný Kazan. Nikdo se nedozví, proč byli v labyrintu a kdo ho udělal.

Krotitelé duchů/Ghostbusters

To, že se na Zemi začíná objevovat víc a víc duchů, je předzvěst konce světa. V mrakodrapu se otevře brána, odkud vyjde zlo v podobě velkýho gumovýho panáka. Nakonec tým krotitelů duchů panáka zničí a zachrání svět.

Kruh/ The Ring

Manžel novinářky po shlédnutí kazety za sedm dní umře, novinářka zjistí že se jí nic nestalo i když tu kazetu taky viděla protože udělala kopii. Tak řekne synovi aby jí udělal taky.

Leaving Las Vegas/ Leaving Las Vegas

Nicholas Cage se vyspí se svojí holkou a umře v Las Vegas, tak jak to od začátku chtěl.

Lepší už to nebude/As Good as It Gets

On Jack Nicholson nakonec políbí tu Hellen Hunt a tim poruší jeden ze svejch obsesivně-kompulzivních poruch.

Letec/ The Aviator

Milionář, kterýho hraje DiCaprio, obhájí svojí reputaci před soudem, ale jeho podivínství se nakonec změní v šílenství.

Letopisy Narnie: lev, čarodejnice a skříň/The Chronicles of Narnia: the Lion, the Witch and the Wardrobe

Děti pomůžou ve zvláštním světě za skříní ochránit svět od zlý královny a stanou se králema a královnama. Když se vrátí do skutečnýho světa, zjistí, že starý pán z domu o kouzelném světě ví.

Lola běží o život/Run Lola Run

Film je rozdělenej na tři verze, kdy Lola musí vždycky sehnat pro svojeho kluka za 15 minut 100.000 marek nebo bude zastřelenej. Poprvý to Lola nestihne a zastřelí jí policie, podruhý to stihne ale jejího kluka přejede sanitka. Potřetí Lola vyhraje v casinu 100.000, ale její kluk je mezitím získá taky, takže jim 100.000 zbyde a oba žijou.

Mars útočí!/ Mars Attacks!

Ufoni najednou zaútočej a rozhodnou se vyhladit lidstvo, ačkoliv se tvářili mírumilovně. Zabijou Jacka Nicholsona (prezidenta USA), ale nakonec se ukáže, že umíraj při poslechu starých gramodesek zpěváka Slima Whitmana a prohrajou.

Matrix/ Matrix

Ukáže se, že lidstvo nežije v současnosti, ale daleko v budoucnosti ve virtuální realitě a že lidský těla jsou jenom zásobárna energie pro roboty. Hacker Keenu Reeves se dostane z virtuální reality. Ukáže se jako vyvolenej, protože na konci ovládne svou myslí počítačovou simulaci a společně s dalšíma povstalcema se dají do války proti robotům.

Mělký hrob/ Shallow Grave

Aby ten druhej kluk získal všechny nalezený peníze pro sebe, přibodne McGregora nožem k podlaze. Pak ta holka propíchne druhýmu klukovi hrdlo,sebere peníze a chce odletět pryč. Pozdě zjistí, že McGregor vyměnil peníze v kufru za noviny. Schoval je pod podlahu.

Metropolis/ Metropolis

Ukáže se, že malá robotická holka je stvořená k řízení celého obřího města. S hlavním hrdinou prchají, ale pak je holka střelená do srdce, ztratí emoce a začne ovládat Metropolis. Celé město je nakonec zničeno a přežije jenom pár lidí.

Million dollar baby/ Million Dollar Baby

Ta Hillary Swank se nakonec utká s německou boxerkou, která jí zraní tak, že Swank ochrne. Je na tom ale tak špatně že se nemůže hejbat a musí dejchat pomocí přístroje. Nakonec přemluví toho svýho trenéra aby jí odpojil od přístrojů, aby se netrápila a on to udělá.

Mortal kombat - boj na život a na smrt/ Mortal Kombat

Hlavní klaďák Liu Kang nakonec v posledním souboji porazí kouzelníka Tshang Tsunga a vyhraje celej turnaj. Všichni kladný hrdinové se pak vrátěj domů.

Moucha/ The Fly

Vynálezce teleportu se proměňuje ve velkou mouchu čím dál víc. Nakonec vleze ještě jednou do teleportu, ale vyleze jako strašná příšera. Jeho holka se zastřelí brokovnicí.

Moulin Rouge/ Moulin Rouge!

McGregor s Kidmanovou se do sebe zamilují, ale Kidmanová má TBC a nakonec umře.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona/ Corpse Bride

Ukáže se, že mrtvou nevěstu zabil lord Barkis- ten starší divnej boháč. Barkis nakonec vypije omylem jed a po smrti si to s ním všichni mrtví vyříděj, protože měli mrtvou nevěstu rádi. Mrtvá nevěsta těsně před svatbou s živým klukem nakonec uzná, že je to hloupost, je vysvobozená a rozplyne se. Živej kluk se vrátí ke svojí holce.

Muž na Měsíci/ Man on the Moon

Komik Jim Carrey na konci zjistí, že umírá na rakovinu, ale nikdo mu to nevěří, protože nikdy vlastně nemluvil vážně. A po jeho pohřbu se ukáže, že vlastně možná ani neumřel.

Muži v černém/ Men in Black

Hlavní záporňáckej brouk chce získat celou galaxii a s ní energii, kterou potřebuje na válčení. Kladný agenti ho nakonec zabijou a hlavní hrdina se stane z pomocníka opravdovým agentem.

Naušika z Větrného údolí/ Kaze no tani no Naushika

Zjistí se, že Naušika je ta vyvolená, která může zachránit údolí před postupem jedovatých spór. Podaří se jí to pomocí rozzuřených obřích brouků Ohmů. A Boží bojovník, o kterým se mluví od začátku, byl zničen, protože byl probuzenej předčasně.

Návrat do budoucnosti/ Back to the Future

Kluk se vrátí do minulosti s pomocí profesora, kterej vynalezl stroj času a změní události v minulosti tak, aby jeho rodiče nebyli loseři. Otec nakonec zaměstnává Biffa, kterej ho předtim vykořisťoval.

Návrat do budoucnosti II/ Back to the Future II

Když se ten kluk vrátí z budoucnosti tak zjistí že ten hlavní záporňák našel výsledky sportovních zápasů přinesený z budoucnosti a díky tomu je nejbohatší člověk ve městě a zabil mu tátu. Tak se ten kluk vrátí zpátky do minulosti aby to zas změnil.

Návrat do budoucnosti III/ Back to the Future III

Ten kluk společně s doktorem unesou vlak na který namontovali stroj času a tak se ten kluk zas vrátí zpátky do svý doby. A doktor si vezme ženskou, kterou zachránil před smrtí.

Návrat do Could Mountain/ Cold Mountain

Jude Law se ke konci vrátí k Nicole Kidmanový a vyspí se s ní. Potom zemře v souboji a ona porodí jeho dítě.

Návrat idiota

Hlavní hrdina, co ho hraje Liška, chce nakonec odjet pryč z města, kam přijel na začátku, a opustit vztahy s oběma sestrama. Nakonec ale neodjede a zůstane s Geislerovou.

Nebe nad Berlínem/ Der Himmel über Berlin

Hlavní hrdina je anděl. Zamiluje se do cirkusové tanečnice, stane se člověkem a začne s ní žít. Taky zjistí, že není prvním andělem, který se stal člověkem.

Nebezpečná rychlost/ Speed

Nakonec se trikem podaří dostat lidi z autobusu ven. Autobus nesměl zpomalit, jinak by vybouchla v něm nainstalovaná bomba.

Nepřítel před branami/ Enemy at the Gates

Jude Law nakonec zastřelí nacistu, který po něm celý film šel. Po bojích najde zraněnou Rachel Weiszovou a začnou spolu nový život.

Kozoroh 1/ Capricorn One

NASA ve skutečnosti let na Mars jenom zinscenuje ve studiu a pak chce kosmonauty zabít, ale jim se podaří utýct do pouště a dva z nich přežijou. Když se dostanou do civilizace, přijdou na svůj vlastní pohřeb.

Předvánoční noční můra/ Nightmare Before Christmas

Strašák, kterej se stará o pořádání Haloweenu, chce udělat lepší vánoce než Santa Klaus a nechá ho zajmout. Vánoce se mu ale nepovedou, místo aby děti potěšil tak je vystraší a způsobí zmatek. Nakonec Santu osvobodí a ten dá všechno do pořádku.

Oko/ Jian gui

Hlavní holka má voperované oči, kterýma pozná, když má někdo umřít. Nakonec se jí v dopravní zácpě nepodaří varovat lidi před obrovským výbuchem, uteče a nechá si oči zase odoperovat.

Old boy/ Oldeuboi

Nepochopitelně vězněnej chlápek se nakonec dozví, že ten co ho zavřel, ho přistihl v dětství souložit s jeho sestrou. Navíc se dozví, že holka, s kterou se nedávno seznámil a s kterou spal je jeho dcera a byla mu nastrčená.

Pan a paní Smithovi/ Mr. & Mrs. Smith

Oba manželé navzájem zjistěj, že jsou agenti, nasazený proti sobě. Nejdřív proti sobě bojujou, ale pak se spojej a všechny zničej, až zůstanou jenom oni dva. Zase se daj dohromady.

Pán much/ Lord of the Flies

Děti, opuštěný na ostrově, se po několika dnech začnou šikanovat a pak spolu otevřeně bojovat. Než se na ostrově vylodí vojáci tak dva kluci zemřou.

Pán prstenů- dvě věže/ The Lord of the Rings: The Two Towers

Armády temnýho pána Saurona jsou nakonec dočasně poražený pomocí lidskejch a elfích armád, obřích stromů a kouzelníka Gandalfa.

Pán prstenů- Návrat krále/ The Lord of the Rings: The Return of the King

Všechny velký bitvy se záporňákem Sauronem dopadnou dobře. Nakonec je zničenej tim, že dva hobiti hodí jeho prsten moci do Pukliny osudu blízko jeho sídla. Velká říše Gondor se potom sjednotí. Na její trůn se totiž vrátí královský potomek Aragorn, který byl i v předchozích dvou dílech.

Pán prstenů- společenstvo prstenu/ The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

Skupina, která se vydá zničit zlej prsten moci do sídla záporňáka Saurona se na konci rozpadne a dál s prstenem pokračujou už jenom dva hobiti.

Pátý element/ The Fifth Element

Pátým elementem, který je potřeba k záchraně světa, je dívka do které se zamiluje Bruce Willis. Dívka pochybuje, jestli má vůbec smysl zachraňovat svět, ale Willis ji přesvědčí, že to má smysl, protože jí miluje.

Pee-Weeho velké dobrodružství/ Pee-Wee´s Big Adventure

Pee-Wee nakonec svoje kolo najde. V závěru koupí společnost Warner bros. práva k jeho příběhu o hledání kola a natočí podle toho akční film o hrdinovi který hledá svou motorku.

Planeta opic/ Planet of the Apes

Kosmonauti, kteří si celou dobu myslí, že jsou na cizí planetě, nakonec zjistí, že jsou na Zemi, ale o několik tisíc let v budoucnosti. Zjistěj, že lidi v minulosti způsobili atomovou válku a po ní svět ovládly opice.

Po čem ženy touží/ What Women Want

Mel Gibson získá zázračnou schopnost číst ženám myšlenky, a použije jí na svojí konkurentku, aby udělal reklamu na nějaký boty. Jeho konkurentku vyhoděj z práce. Pak tu schopnost ztratí a řekne konkurentce jak to bylo, a ona mu odpustí.

Postman - posel budoucnosti/ The Postman

Kostner, kterej dělá v postapokalytickým světě pošťáka, se pro další generaci stane legendárním poslem naděje a postavěj mu sochu.

Pretty woman/ Pretty Woman

Richard Gere se z lásky k prostitutce, kterou hraje Julia Roberts, rozhodne dát se na stavbu lodí. Původně chce odjet z města bez ní, ale nakonec si pro ní přijede domů.

Prolomit vlny/ Breaking the Waves

Ta hlavní holka se nakonec zabije, protože si myslí že její muž umřel. On se ale po těžký nehodě zázračně uzdraví, ukradne z rakve její tělo a pohřbí ho s kamarádama v moři.

Přelet nad kukaččím hnízdem/ One Flew Over the Cuckoo´s Nest

Nicholson se v blázinci postaví zlý vrchní sestře a nakonec dostane lobotomii. Mlčenlivý indián ho udusí, aby se netrápil, a uteče z blázince tak, jak to naplánoval Nicholson.

Přežít/ Alive

Po ztroskotání letadla v horách jsou lidi nucený jíst lidský maso. Dva lidi dojdou nakonec do Chile pro pomoc a helikoptéra pak šestnáct lidí zachrání.

Ptáci/ The Birds

Ptáci, který zešílej, málem zabijou i tu hlavní hrdinku. Až po tom, co se usmíří s poraněnou matkou svojeho nápadníka, tak útoky přestanou. Nakonec všichni odjíždějí z domu, který je úplně obklopený sedícími ptáky.

Půlnoční Cowboy/ Midnight Cowboy

Cowboy má po příjezdu do New Yorku pořád smůlu. Bezdomovec Dustin Hoffman mu jedinej pomůže. Hoffman umře v autobuse, když odjíždí společně s cowboyem na Floridu, splní se mu ale sen odjet tam.

RoboCop/ RoboCop

Robocop, kterej zemřel a byl oživenej v kovovým těle, zabije všechny, co mohli za jeho smrt, a ještě spoustu dalších lidí.

Rocky/ Rocky

Stalone po dlouhym zápasu prohraje s Apollem ten zápas o světovýho šampiona v boxu.

Rocky II/ Rocky II

Stalone boxuje s Apollem o titul světovýho šampiona stejně jako v prvnim díle, akorát že ho teď vyhraje.

Rocky IV/ Rocky IV

Apollo umře v boxerskym turnaji o titul světovýho šampiona. Umlátí ho Ruskej boxer, kterej bere steroidy. Protože se ale předtim skamarádil se Stallonem, tak se Stallone rozhodne Apolla pomstít a vyzve Ruskýho boxera k zápasu a porazí ho.

Romeo a Julie/ Romeo + Juliet

Konec je stejnej jako ve hře od Shakespeara. Romeo najde spící Julii, myslí že je mrtvá a otráví se, Julie se probudí, uvidí Romea a zastřelí se a oba znepřátelený klany se usmířej.

Rosemary má děťátko/ Rosemary´s Baby

Tý hlavní holce, co je těhotná, se nakonec narodí potomek Satana,protože ten starej soused je skrytej Satan a její manžel se s ním dohodl, že do ní Satan může vstoupit, když ho udělaj slavnym hercem.

Sám doma/ Home Alone

Dva zloději chtěj vykrást dům, kde rodiče nechali toho kluka samotnýho, ale on je zmasí pomocí různejch nástrah a předá policii.

Sám doma II: ztracen v New Yorku/ Home Alone II: Lost in New York

Dva zloději utečou z vězení a chtějí vykrást hračkářství. Hlavní kluk, kterej se omylem octne sám v New Yorku, je odláká do opuštěnýho baráku a tam je zmasí pomocí různejch nástrah.

Sedm/ Se7en

Po uskutečnění předchozích pěti hříchů následuje 6. hřích, je to závist, Kevin Spacey závidí Pittovi jeho život, zabije jeho přítelkyni a pošle mu v balíku její hlavu. 7. hřích je hněv, Brad Pitt zjistí co Spacey udělal, tak ho v hněvu zastřelí.

Sedm statečných/ The Magnificent Seven

Sedm statečných mužů, který byli najatý aby chránili vesnici před bandity, jí nakonec ochráněj. Ale Zavěrečnou přestřelku přežijou jenom Steve Mc Queen, Brynner a Bucholz.

Sex a Lucía/ Lucía y el sexo

Malou holku, co byla počatá na začátku filmu, zabije pes. Hlavní hrdina se pokusí o sebevraždu, ale přežije. Lucía si myslí, že je mrtvej a tak se uchýlí na ostrov, kde se nakonec spolu sejdou.

Sexmise/ Sexmisja

Ukáže se, že v celou podzemní ženskou civilizaci řídí chlap převlečenej za ženu a že na povrchu je normální svět. Dva hlavní hrdinové se dostanou ze zajetí, proniknou do oplodňovací laboratoře a způsobí, že se zase začnou rodit kluci.

Osvícení/ The Shining

Nicholson se v obřím opuštěném hotelu postupně zblázní. Zabije černocha a chce zabít i manželku a syna sekerou. Nakonec ale umrzne před hotelem.

Shogun Assasin/ Shogun Assassin

Shogun celý film veze svýho syna v kočárku s vysouvacíma nožema a pobije stovky nepřátel, i tři hlavní nájemný zabijáky. S hlavním shogunem se vůbec nepotká.

Shrek/ Shrek

Zlý Lord Farquad zemře a obr Shrek si vezme princeznu Fionu, která se mezitím promění taky v obřici. Dračice se zamiluje do malého oslíka.

Skleněné peklo/ The Towering Inferno

Hasiči uhasí mrakodrap, který hoří celý film, tak, že odpálej velkou nádrž s vodou na vrchu mrakodrapu. Hodně lidí umře, ale některý se podaří zachránit.

Slepičí úlet/ Chicken Run

Všem slepicím se útěk z farmy nakonec podaří, protože velký jateční stroj vybouchne.

Smrt panen/ The Virgin Suicides

Už to vypadá, že sestry utečou z domova s klukama pryč. Nakonec se ale zjistí, že mezitím všechny spáchaly sebevraždu.

Snídaně u Tiffanyho/ Breakfast at Tiffany´s

Vypadá to, že ta holka odletí za Jihoamerickym boháčem, ale nakonec stejně zůstane se spisovatelem, protože dostane od boháče dopis, že si jí nemůže vzít.

Snowboarďáci

Oba hlavní hrdinové mají hroznou smůlu, ale nakonec sbalí holky, o který celou dobu usilujou. Tak je přeberou těm starším borcům.

Sopka/ Volcano

Nakonec se podaří zastavit a odklonit lávu ze sopky mimo město do moře pomocí série výbuchů.

Star Wars: epizoda IV - Nová naděje/ Star Wars: Episode IV – New Hope

Luke Skywalker zničí v raketce celou hvězdu smrti, princezna Leia je zachráněná a všichni i s pašerákem Hanem Solem dostanou medaile. Obi-Wan, starý rytíř Jedi, prohraje v souboji s temným Lordem Vaderem a pak už se jenom zjevuje jako duch.

Stepfordské paničky/ The Stepford Wives

Nicole Kidman přijde na to, že všechny ženský ve Stepfordu maj zabudovaný v hlavě čipy, a proto jsou tak divný. Nakonec se zjistí, že všechno zavinila ta manželka předsedy klubu, a že její manžel byl robot.

Stroj času/ The Time Machine

Hlavní hrdina, kterej v 19. století objeví stroj času a odletí do budoucnosti, se po čase vrátí. Nikdo mu ale nevěří a tak znovu odletí do budoucnosti a už se nevrátí.

Střihoruký Edward/ Edward Scissorhands

Babička, která na začátku vypráví vnukovi příběh, je vlastně ta holka, kterou v mládí miloval střihoruký Edward. Holka se s umělým člověkem Edwardem musí navždycky rozejít- oba dva totiž ví, že by Edwarda lidé zabili, kdyby se vrátil do města.

Sunset blvd./ Sunset Blvd.

Ta stará herečka se na mladého scénáristu upne, ale on už to nemůže vydržet, tak se jí vysmekne, utíká a ona ho zastřelí. A když tam přijedou kamery a tisk, tak si myslí, že se zase vrací její sláva.

Superman/ Superman

Superman lítá kolem Země tak rychle, že se vrátí zpět v čase. Pak napraví všechny katastrofy způsobený záporňákem, odnese ho do vězení a odletí do vesmíru.

Svěrací kazajka/ The Jacket

On dá matce tý malý holky dopis, kde jí přesvědčí, že cestoval pomocí svěrací kazajky časem do budoucnosti. Díky dopisu matka přestane pít a z tý holky se nestane feťačka, ale studentka Harwardu. Potom ale ten chlápek uklouzne na chodníku, praští se do hlavy a poprosí ošetřovatelku, aby ho zas strčila do tý svěrací kazajky a v tom okamžiku umře ve svym čase ale stihne se přemístit do budoucnosti.

Svět podle Prota/ K- PAX

Prot je v okamžiku svého odletu ze Země zavřený ve svém pokoji. Pak doktor vstoupí a najde jeho tělo bez vědomí a v katalepsii. Není jasné, jestli skutečně odletěl a nebo jen celou dobu předstíral, že je mimozemšťan. Zároveň ale zmizí z blázince jeden pacient, jak Prot slíbil.

Svět zítřka/ Sky Captain and the World of Tomorrow

Zjistí se, že ten hlavní záporňák ,co za všechno může, je už vlastně 20 let mrtvej a svět maj zničit od něj naprogramovaný stroje. Ten klaďák s tou novinářkou se do sebe zamilujou a s pomocí Angeliny Jolie uchráněj svět před strojema.

Šestý smysl/ The Sixth Sense

Zjistí se, že Bruce Willis je vlastně celou dobu mrtvej. Vidí ho jenom ten kluk co umí vidět mrtvý a nikdo jinej.

Takový normální zabijáci/ Natural Born Killers

Kluk s holkou, který celej film zabíjejí spoustu lidí pro zábavu, se dostanou z vězení a nakonec přežijou.

Team America: Světovej policajt/ Team America: World Police

Team America nakonec zruší odpočítávání atomovky. Zlý Kim Čong Il zemře, ale z jeho pusy vyleze šváb a uletí v raketě.

Telefonní budka/ Phone Booth

Někdo drží celej film hlavního hrdinu v telefonní budce tím, že s nim telefonuje a míří na něj puškou se zaměřovačem. Policajti vypátrají odstřelovačův byt, ale dopadnou v něm jenom poslíčka pizzy. Opravdovej odstřelovač na konci projde v klidu po ulici.

Terminál/ The Terminal

Hanks se na tom letišti seznámí se spoustou lidí a ti mu pomůžou dostat se do města aby mohl přinést otci poslední chybějící podpis, které si schovává v tý krabičce. Letušku se kterou se seznámí nesbalí a ona odjede pryč s boháčem ale sežene Hanksovi vízum.

Terminátor/ The Terminator

Zjistí se, že velký vůdce je svým vlastním otcem a ochraňuje sám sebe před terminátorem. Nakonec terminátora zničí v lisu.

Terminator II: Den zúčtování/ Terminator II: Judgement Day

Terminátor poslaný z budoucnosti hodí zlého T1000 do roztaveného železa a tak zachrání vůdce.

Terminator III: Vzpoura strojů/ Terminator III: Rise of the Machines

Velký vůdce se společně se svou lásku ukryjou před soudným dnem v bunkru a založí organizaci proti strojům.

Tetsuo/ Tetsuo

Tomu jednomu robotovi se udělá z přirození vrtačka a rozmetá jím svoji přítelkyni kolem. Pak se začne v robota proměňovat i ten profesor a nakonec se oba roboti spojí v jednoho a promění celý svět na kov.

THX 1138/ THX 1138

Hlavní hrdina neustále utíká před policajtama a chce se dostat ven z toho podzemního totalitárního města. Ti policajti ho pak nechaj bejt, protože se vyčerpá rozpočet vymezenej na chytání lidí, který chtěj utýct. On pak najde východ a uteče ven. Venku je poušť a on neví co má dělat.

Titanic/ Titanic

Potom co Titanik ztroskotá, Di Caprio zmrzne ve vodě ale ta jeho holka přežije. Stará ženská, co celej příběh vypráví, je ta bejvalá holka Capria. Nakonec hodí diamant, kterej výzkumníci hledali, do oceánu.

Trainspotting/ Trainspotting

Evanovi McGregorovi a jeho partě se podaří prodat obrovské množství heroinu, ale McGregor ty peníze ukradne a uteče s nima pryč. Na konci přestane brát drogy, ale neni jasný, jestli s tim zase nezačne.

Truman show/ The Truman Show

Jim Carrey to nakonec zjistí - že žije v uměle vytvořený obří hale, aby ho mohli ostatní sledovat a vysílat jeho život do televize. Překoná strach z vody a doplave ke stěnám haly a vejde do skutečnýho světa.

Tygr a drak/ Wo hu cang long

Urozená holka se zvrhne a začne nesmyslně kosit nevinné lidi ukradeným mečem. Nakonec nechtěně způsobí smrt toho nejlepšího bojovníka a skočí z posvátný hory.

Ucho

Brzobohatý má pořád větší strach, najde v bytě spoustu odposlouchávacích štěnic a neví co s ním vláda a strana chce provést. Nakonec obdrží telefonát, který mu sdělí že se stane ministrem.

Úžasňákovi/ The Incredibles

Zjistí se, že tu superpříšeru vytvořil ten kluk, kterej byl dřív největšim fanouškem pana úžasňáka, ale protože ho úžasňák ignoroval tak se ho ten kluk rozhodl zničit. Ale nakonec celá rodina Úžasňáků s pomocí kamaráda Frozona zničej superpříšeru.

V kůži Johna Malkoviče/ Being John Malkowich

Šéf Lester se skupinkou starců vypudí z Malkovičova těla loutkáře Craiga a všichni se tam naskládají místo něj. Loutkář navždycky uvízne v těle Malkovičovy dcerky, ale nemůže ji ovládat. A o tu dcerku se nakonec stará ta Maxine s loutkářovou ženou, protože ji vlastně zplodily spolu, když byla loutkářova žena v Malkovičově těle.

Válka světů/ War of the Worlds

Už to vypadá, že mimozemšťani vyhuběj celý lidstvo, ale nakonec začnou umírat, protože nemají imunitu proti lidským bakteriím. Tom Cruise uchrání sebe i dceru a usmíří se se synem.

Věc/ The Thing

Útok Věci, která umí měnit podoby, přežijou jenom dva vědci. Ale observatoř shoří, jsou sami v Antarktidě a navíc ani jeden z nich neví, jestli ten druhej není Věc.

Věčný svit neposkvrněné mysli/ Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Kate Winslet a Jim Carrey si nechaj navzájem vymazat sebe z paměti, protože se milovali, ale už jim to spolu neklape. Stejně se ale potom nečekaně sejdou a dají se zase dohromady, i když se vlastně už neznaj.

Velká ryba/ Big Fish

Syn Edovi před smrtí dovypráví příběh. Ten příběh končí tak, že se Ed promění ve vodě na nesmrtelnou velkou rybu. Nakonec, když Ed zemře, přijdou na jeho pohřeb všechny podivuhodné postavy z Edových příběhů.

Velká žranice/ La grande bouffe

Všichni čtyři kamarádi, který se rozhodnou ujíst se k smrti, doopravdy postupně umřou. Přežije jen ta učitelka, kterou si k sobě pozvou.

Velký/ Big

Tom Hanks se nakonec z dospělýho promění zpátky na dítě a vrátí se domů.

Velmi nebezpečné známosti/ Cruel Intentions

Sebastian zachrání tu svojí holku před projíždějícím autem, ale umře místo ní a tím ukáže, že jí miloval. Na jeho pohřbu ta holka všem rozdá kopii Kathrynina deníku a všechny její intriky vyjdou na povrch. Navíc ředitel školy otevře křížek, v kterém si Kathryn schovávala kokain.

Vesnice/ The Village

Na konci se zjistí, že je vše jenom fikce, odehrává se to v současnosti a celé je to jenom uměle vytvořená oblast zasazená do poloviny 19 století.

Vetřelec III/ Alien III

Ukáže se, že po Ripleyové nejdou vetřelci proto, že je nositelkou vetřelčího mláděte, tak s nim skočí do pece.

Vetřelec/ Alien

Ripleyová nakonec zdrhne v únikovém modulu a mateřská loď vybouchne. Vetřelec se sice ukryje v kabině u Ripleyové ale ona ho nechá vycucnout do vesmíru.

Vlasy/ Hair

Do Vietnamský války je místo toho dobrovolníka Bukowskiho omylem odveden Berger, kterej je hippie a nikdy do války nechtěl. Berger tam umře.

Vodní svět/ Waterworld

Costner zachrání z atolu holku, která má vytetovanou mapku na zádech. Potom se zbaví všech nepřátel a díky mapce naleznou pevninu. Nakonec tam Costner s ostatními nezůstane a odplave, protože má žábry.

Vrtěti psem/ Wag the Dog

Prezidentův poradce De Niro s filmovým producentem zinscenují fiktivní válku USA s Albánií, aby odvedli pozornost od prezidentova skandálu před volbama. Prezidenta nakonec znovuzvolej, ale producent odmítne o všem mlčet, tak ho de Niro zastřelí.

Vykoupení z věznice Shawshank/ The Shawshank Redemption

Hlavní hrdina se po dvaceti letech vykutá z vězení dlouhým tunelem a vybere z účtu ředitele věznice všechny peníze. Ředitel se zastřelí. Černoškej kamarád je po čase puštěnej z vězení a sejdou se s hlavním hrdinou v Mexiku na pláži.

Wimbledon/ Wimbledon

Kirsten Dunst svůj tenisovej zápas prohraje ale ten Chlápek svůj zápas naopak vyhraje. On přestane hrát a začne trénovat děti , včetně toho, co má s Kirsten Dunst.

Z pekla/ From Hell

Johny Depp nakonec vypátrá že Jack Rozparovač byl ten doktor královské rodiny, co je ve filmu od začátku. Tajná organizace udělá Rozparovači lobotomii. Depp pošle svou holku na vesnici a spáchá sebevraždu opiem, i když se spolu milují.

Zabíjení/ Killing

Ta loupež se sice povede, ale po hlavním chlápkovi jde policie, tak všechny peníze narve do kufru a chce odlétnout letadlem pryč. Chce si ten kufr vzít jako příruční zavazadlo, ale nedovolej mu to. Tak ho musí dát do zavazadlovýho prostoru, když ten kufr ale odvážej vozíkem na odbavení do letadla, tak spadne a ty peníze se rozlítaj všude kolem.

Záhada Blair witch/ The Bair Witch Project

Nakonec se bloudící kamarádi dostanou do divnýho domu, kde všichni záhadně umřou. Celej film byl záznam z jejich kamery, nalezený v lese.

Zachraňte vojína Ryana/ Saving Private Ryan

Tom Hanks zachrání vojína Ryana, ale umře ve finální bitce s Němcema.

Zachraňte Willyho/ Free Willy

Kosatka Willy se po všech útrapách zachrání tak, že přeskočí kamenný val a uteče do oceánu.

Zlomené květiny/ Broken Flowers

Murray po dlouhém pátrání stejně nezjistí, která z jeho bývalých přítelkyň napsala dopis, že s nim má syna.

Ztraceno v překladu/ Lost in Iranslation

I když to celou dobu vypadá, že Bill Murray se v Japonsku dá dohromady s tou hlavní holkou, nakonci se rozloučej, on jí něco zašeptá do ucha a odletí pryč.

Život je krásný/ La Vita è bella

Hlavní hrdina celou válku v koncentračním táboře překoná, ale na konci ho zastřelí. Jeho synek přežije a setká se na svobodě se svou mámou.

Život pod vodou/ The Life Aquatic with Steve Zissou

Potápěč Steve Zissou nakonec obrovského Jaguářího Žraloka najde. Nalezený Zissouův syn zemře při pádu vrtulníku, ale ukáže se, že asi nebyl jeho synem.